Elsőként a HVB lépett: elindult a nyugdíj-előtakarékossági program

Elsőként a HVB Banknál vehető igénybe a Nyugdíj-előtakarékossági Program, amely a nyugdíjcélú, a lakosság egyéni befektetési döntésein alapuló megtakarítások...

Elsőként a HVB Banknál vehető igénybe a Nyugdíj-előtakarékossági Program, amely a nyugdíjcélú, a lakosság egyéni befektetési döntésein alapuló megtakarítások ösztönzésére szolgál. A Nyugdíj-előtakarékossági Program bevezetése a lakosság öngondoskodásának és befektetési tudatosságának fokozásán túl serkentőleg hat a lakossági kézben levő részvények számának növelésére és így a hazai tőkepiac fejlődésére is.

A Parlament által a napokban elfogadott nyugdíj-előtakarékossági számlákról szóló törvény lehetővé teszi a lakosság számára, hogy önkéntesen, saját befektetési elképzelésének megfelelően, kontrollálható költségek mellett helyezzék el a nyugdíj idejére szánt megtakarításaikat a pénzintézeteknél. A HVB Bank ezen új lehetőségre reagálva elsőként teszi lehetővé a Nyugdíj-előtakarékossági Program igénybe vételét, így az érdeklődők már közvetlenül a törvény életbe lépését követően megköthetik számlaszerződésüket a HVB országos fiókhálózatán keresztül. Az új megtakarítási lehetőség nemcsak a fiatalok, hanem valamennyi aktív kereső számára ajánlható a nyugdíjas években felhasználható megtakarítás növelése érdekében. A Nyugdíj-előtakarékossági Programhoz, az öngondoskodás elősegítése érdekében állami támogatás is társul, ami az éves befizetett összeg 30 százaléka, maximum 100.000, - Ft, amivel a befektetéseken elért hozam megemelkedik. A Nyugdíj-előtakarékossági Program keretében elhelyezett megtakarítások hozama minden esetben mentesül az árfolyamnyereség adó alól. A nyugdíjcélú megtakarítás e formájának költsége évente mindössze 2000 Ft + 0,1 százalék, de maximum 1 százalék. Mivel hosszú távú befektetésről van szó, a kockázat szintje alacsony. A Nyugdíj-előtakarékossági Program segítségével tehát alacsony költségek mellett, jelentős állami támogatással gondoskodhatunk arról, hogy nyugdíjas éveink anyagi gondoktól mentesek legyenek.

Baranyai Dávid, a HVB Bank Lakossági és Kisvállalati Üzletág Értékesítési Igazgatóságának ügyvezető igazgatója a szolgáltatás bemutatásakor hangsúlyozta, hogy a Nyugdíj-előtakarékossági Program megjelenésével egy olyan új megtakarítási formával gazdagodnak a nyugdíj-előtakarékoskodók választási lehetőségei, mely eddig sosem látott szabadságot ad a befektetési formák egyéni megválasztásában, s így hozzájárul a lakosság általános pénzügyi ismereteinek bővítéséhez, valamint befektetési tudatosságának és öngondoskodásának fokozásához. További előnyként említette, hogy a Nyugdíj-előtakarékossági Program jelentős mértékben képes ösztönözni a hazai tőkepiac fejlődését, a lakosság részvénytartási arányát, s így hosszú távon a magyar középvállalatok tőkéhez jutási esélyeit és tőzsdére lépését is elősegíti.

A HVB Bank Nyugdíj-előtakarékossági Programja két részből, egy pénzszámlából és egy értékpapírszámlából áll, ezek nyitására az összevont számlaszerződés megkötését követően nyílik lehetőség. A HVB Banknál nyugdíj-előtakarékosság keretében a jogszabály adta széles lehetőségek alapján sajátszámlás állampapír, sajátszámlás jelzáloglevél, tőzsdei jelzáloglevél, zártvégű befektetési alapok (tőkegarantált alapok), nyíltvégű alapok, BÉT-tőzsdei részvények, illetve látraszóló és lekötött betétek egyaránt elérhetőek. A számlavezetési díj 1 százalék, a tranzakciók díjai megegyeznek a kondíciós listában szereplő normál díjakkal.

(Forrás: www.tozsdeforum.hu)