A göngyöleg veszélyes

"Ingyen is meg lehet szabadulni a vegyszeres edényektől...

Ingyen is meg lehet szabadulni a vegyszeres edényektől

Szigorú szabályoknak kell megfelelniük a növényvédő szereket használóknak. A vegyszerrel szennyezett csomagolóanyag veszélyes hulladéknak számít, amelynek átmeneti tárolása, szállítása, ártalmatlanítása vagy hasznosítása törvény által előírt módon történhet. Terpó István, a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növény-orvosi Kamara Tolna Megyei Szervezetének titkára elmondta, hogy a használatot tekintve két kategóriát kell megkülönböztetni a kiürült növényvédő szer göngyöleg tekintetében. Az egyik az egy kiló alatti, amely a magántermelést szolgálja és kommunális szemétként is kezelhető. A másik az e mennyiség fölötti szert tartalmazó csomagolóanyag, amely a veszélyes hulladék kategóriába tartozik, így az ártalmatlanítását, megsemmisítését szigorú számadás kíséri."

(Forrás: www.tolnainepujsag.hu)