Lesz villany Parásztán

"Úgy döntött a Szekszárd-Parásztai Birtok és Tanyavédelmi Egyesület, hogy megrendelik a tanyáik villamosításához szükséges beruházás első ütemének a kivitelezését.
"Az egyesület pénteki közgyűlésén úgy döntöttek, hogy a beruházás első ütemét megrendelik, mert a mintegy fél kilométernyi, 20 kilovoltos vezeték és a transzformátorállomás költségeit mindenképpen nekik kell kifizetni. A beruházás elő ütemének összege hatszázegyezer forint.

A kisfeszültségű vezeték kiépítésének költségeivel kapcsolatban van a vita. Az összesen 5,3 kilométeres vezetékrendszer tervei elkészültek, az építési engedély két évre szól, ezért határoztak úgy, hogy megkezdik a kivitelezést és az energiahivatal állásfoglalásának birtokában folytatják a harcot."

(Forrás: www.tolnainepujsag.hu)