Nem érvényesült az árverseny

"Kilenc pontos ÁSZ-ajánlás a szekszárdi híddal kapcsolatban.
A „kelleténél” mintegy 10%-kal többe került a Szent László híd és a hozzá kapcsolódó M9-es út építése – az Állami Számvevőszék (ÁSZ) szerint. Az ÁSZ egyéb aggályokat is megfogalmazott a beruházással kapcsolatban.

Az ÁSZ vizsgálata a szekszárdi Duna-híd beruházással kapcsolatban közvetlen személyi felelősséget nem vetett fel, de a számvevőszék a kormánynak és a közlekedési minisztériumnak 9 pontba foglalva fogalmazta meg ajánlásait – tudtuk meg Bihari Zsigmondtól, az ÁSZ főigazgatójától annak a hírnek a kapcsán, hogy az ÁSZ szerint a Szent László-híd építésénél a szakértői elemzés 0,3 milliárd, az M9-esénél pedig 2,2 milliárd forint költségtöbbletet mutatott ki. Az ÁSZ megállapította, hogy ezen beruházásnál – csakúgy, mint az M3 és az M7 kivitelezésénél – nem érvényesült az árverseny, mivel az országgyűlés annak idején olyan törvényt fogadott el, ami mentesítette az ezen beruházásokat finanszírozó Magyar Fejlesztési Bankot a közbeszerzési törvény hatálya alól."

(Forrás: www.tolnainepujsag.hu)