"Nincs sírjuk, csak siratóik vannak"

"Felavatták a holokauszt áldozatainak új szekszárdi emlékművét.
A holokauszt 600 szekszárdi polgár életét követelte. A vasárnap délután megtartott megemlékezésen és emlékműavatáson a 600 ezer magyar és a 6 millió európai mártírra is emlékeztek, a holokauszt 60. évfordulóján.

Megfogadjuk, hogy emlékezünk rájuk, akik itt élnek a szívünkben - mondta Kocsis Imre Antal, Szekszárd polgármestere a vasárnap délután tartott holokauszt-megemlékezésen és emlékműavatón elmondott beszédében. A Szekszárdi Magyar Izraeli Baráti Társaság és a Szekszárdi Izraelita Hitközség szervezésében tartott ünnepségen avatták fel az új mártíremlékművet, tisztelegve a hatszáz szekszárdi áldozat előtt. A nagy számú megemlékező között ott volt Székely Gábor, a Holocaust Dokumentációs Központ és Emlékgyűjtemény Közalapítvány kuratóriumi elnöke, Heinek Ottó, a Magyarországi Németek Országos Szövetségének elnöke, Pogátsa Alajos, a megyei közgyűlés elnökhelyettese, dr. Józan-Jilling Mihály, a Szekszárdi Német Kisebbségi Önkormányzat elnöke, valamint számos politikai és közéleti személyiség."

(Forrás: www.tolnainepujsag.hu)