Pénzért bonthatják a Trabantot
"Nem kizárt, hogy jövő évtől fizetni kell azért az autóbontóknak, hogy átvegyék a forgalomból kivont Trabantot, Ladát, Wartburgot...
Nem kizárt, hogy jövő évtől fizetni kell azért az autóbontóknak, hogy átvegyék a forgalomból kivont Trabantot, Ladát, Wartburgot. A környezetvédelmi minisztériumban előkészületben lévő kormányrendelet megszabja majd a roncsok átvételi kötelezettségét és előírja a kötelező hasznosítási arányokat is.
A tervezet szerint 2005-től a gyártóknak kötelessége lesz visszavenni a hulladékká vált járművet, s ugyancsak előírják a Gazdasági Minisztériumnál regisztrált autóbontók számára is a visszavételi kötelezettséget. Az értéktelen autók átvételéért nem kérhetnek díjat, ez azonban 2005-től egyelőre a 2002. júniusa után gyártott járművekre érvényes, 2007-től viszont a korábbi, régi keleti gépkocsikra is."
(Forrás: www.tolnainepujsag.hu)