Problémás a szekszárdi Duna-híd tulajdonosi konstrukciója

"A szekszárdi Duna-híd kormányzati döntés eredményeként kialakított tulajdonosi-társasági konstrukciója...
A szekszárdi Duna-híd kormányzati döntés eredményeként kialakított tulajdonosi-társasági konstrukciója nem kedvezett az átlátható és elszámoltatható közpénz-felhasználás érvényesítésének - állapítja meg az Állami Számvevőszék jelentése.

Az ellenőrzés a megépült szekszárdi Duna-híd és a hozzá tartozó 20,6 kilométeres M9-es útszakasz építési beruházás megvalósításának és összességében 24,8 milliárd forintos finanszírozására, a közpénz-felhasználás gazdaságosságára és a műszaki, minőségi követelmények teljesülésére irányult.

Az ÁSZ a beruházással kapcsolatos 1999-2003. évi tevékenységeket és pénzügyi folyamatokat tekintette át a megbízó Nemzeti Autópálya (NA) Rt.-nél, a gazdasági tárca, a Magyar Fejelesztési Bank Rt., valamint az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Rt. kapcsolódó ellenőrzésével.

A számvevők megállapították, hogy az állami költségvetésben nem jelentek meg teljes körűen e beruházások finanszírozási terhei, a társaságok által felvett hitelek, az ezekkel járó pénzügyi kötelezettségek. Emiatt nem mutathatók ki a költségvetésben teljes körűen a közútfejlesztésre igénybevett források konszolidált pénzügyi hatásai.

A költségvetési források felhasználása államháztartási körön kívülre került úgy, hogy nem voltak szabályozottak a költségvetési eredetű pénzeszközök felhasználásának nyilvántartási, elszámolási kötelezettségei.

(Forrás: www.vg.hu)