Tatára készülnek a megye válogatott tűzoltói

"A nyíregyházi Tempó Loki Kft. nyolcadik alkalommal rendezte meg egykori ügyvezetője tiszteletére a Kovács Ilona Emlékversenyt...

A nyíregyházi Tempó Loki Kft. nyolcadik alkalommal rendezte meg egykori ügyvezetője tiszteletére a Kovács Ilona Emlékversenyt, melyre huszonhét hivatásos, önkéntes és létesítményi tűzoltóság nevezett Magyarországról és külföldről.

A versenyen elméleti feladatokat nem, de számos gyakorlati akadályt kellett leküzdeniük a csapatoknak. Volt gépjárművezetők részére rutinpálya, tűzoltás, szerelés, légzőkészülékkel való feladatmegoldás.

A paksi gárda a szervezők által megszabott limitidőn belül oldotta meg a feladatot. A Szuprics Ferenc, Szabó István, Noszmüller Gábor, Kovács Dániel, Oszter-májer Róbert és Novák János alkotta csapat teljesítményét Bán Attila őrnagy jónak értékelte. A paksi tűzoltóság tűzoltási és műszaki mentési osztályvezetője elmondta: július 16-a és 18-a között lesz az országos verseny a tatai edzőtáborban.

Tolna megyét a három parancsnokság által összeállított megyei válogatott képviseli. A két szekszárdi és két dombóvári tűzoltó mellett hat paksi kvalifikálta magát a csapatba a megyei versenyen elért eredményével."

(Forrás: www.tolnainepujsag.hu)