Vízmű: lassan csitulnak a hullámok

"A Pécsi Vízmű Rt. ajánlotta a legmagasabb vételárat a szekszárdi vízmű kisebbségi üzletrészére...

A Pécsi Vízmű Rt. ajánlotta a legmagasabb vételárat a szekszárdi vízmű kisebbségi üzletrészére, s annak bizonyítására, hogy összességében is az ő pályázatuk volt a legjobb, a Gazdasági Versenyhivatalhoz fordultak.

"Gesztesi László, a Pécsi Vízmű Rt. képviseletében azt hangsúlyozta, hogy az üzletrészért ők ajánlották a legtöbbet, 452 millió forintot. A partnerség, a társadalmi szerepvállalás mellett a szociálisan rászoruló fogyasztók terheinek enyhítésére évi 6 milliós alap mellett komoly szakmai garanciákat is vállaltak. Ilyenek például az infláció alatti mértékben növekvő vízdíj, az uszoda további működtetése, a legkorszerűbb műszaki eljárások meghonosítása, magas színvonalú szolgáltatás, a közművagyon felújítása. Akár előfinanszírozási konstrukcióban vállalták volna a csatornázottság mértékének növelését. A személyi jellegű ráfordításokból legalább 2 százalékot a munkavállalók képzésére fordítottak volna. Az intenzív nemzetközi kapcsolatok előnyei közé akár nemzetközi karrier-lehetőségek is társulhatnak a cégnél.

Az ajánlatok között szerepelt az is, hogy a szekszárdi vízművet úgynevezett kompetenciaközponti jogosultságokkal ruháznák fel, ami azt jelenti, hogy bizonyos tevékenység, vagy háttérszolgáltatás központja lehetett volna Szekszárd."

(Forrás: www.tolnainepujsag.hu)